“Нова українська школа” зробила добірку безплатних додатків, які полегшать життя дітям та дорослим з інвалідністю, а також допоможуть учителям і однокласниками спілкуватися з ними.
Це – перший україномовний безплатний мобільний додаток для розвитку й відновлення мовлення, соціалізації та реабілітації людей із розладами аутистичного спектра чи після хвороб, коли вербальна комунікація неможлива.
...
Читати далі »
|
ЗДОРОВИЙ КОНФЛІКТ ЧИ БУЛІНГ – ЯК ВИЗНАЧИТИ
Не кожна спірна ситуація потребує втручання. Ба більше, не кожен дорослий готовий свідомо входити в дитячий конфлікт, але є речі, які не можна пускати на самоплив – чимало дрібниць вказують на загрозу булінгу.
Основна відмінність булінгу від конфлікту (різновиду природної міжособистісної взаємодії), на думку Інни Жмайло, – це систематичність неприйнятних дій. Справа в тому, що агресія, яку соціум часто сприймає
...
Читати далі »
|
Цікаві та прості вправи, які допоможуть вам весело та з користю провести батьківські збори.
Давайте чесно, хтось із класних керівників у захваті від переспективи проводити батьківські збори? Чи, може, хтось чекає на них з великим нетерпінням? Мабуть, таких вчителів буде не так багато, а все тому, що у більшості випадків батьківські збори є нецікавими та нудними, присвяченими лише оцінкам, поведінці учнів тощо. Але збори можна зробити цікавими і корисними як для батьків, так і в перспективі – для ваших учнів. Зробити це можна за допомогою спеціальних тренінгів, спрямованих н
...
Читати далі »
|
Нещасні випадки, що стаються із дітьми під час екскурсій та походів, як правило, набувають широкого розголосу. Винними призначають дорослих (часто – вчителів, які супроводжують дитячу групу), через що шкільні екскурсії стають дедалі рідкіснішими.
Зокрема, нещодавно під час шкільної екскурсії до водоспаду
...
Читати далі »
|
Річний план роботи школи як частина стратегії розвитку
Після розроблення стратегії розвитку школи перед директором постає важливе завдання – втілити її у життя. Заклад реалізує стратегію через систему планування, в основою якої — річний план роботи школи. Річний план дає змогу директорові ефективно організувати поточну діяльність закладу.
Річний план має бути для закладу робочим функціональним документом, у якому сплановано конкретні кроки для підвищення якості освітньої дія
...
Читати далі »
|
Цей навчальний рік у багатьох школах країни завершується не в травні, як зазвичай, а на початку літа. До 4 червня триватиме освітній процес на Харківщини, до 8-го – у Черкасах, до 11-го – у Сумах і Хмельницькому, а в деяких початкових школах Кропивницького – до 14 червня. В останні тижні навчання учням все важче тримати увагу та концентруватися. Психологиня Юлія Букіна підготувала для вчителів і батьків рекомендації, як налаштувати школярів на продуктивну роботу на уроках.
Отже, вчителям фахівчиня радить:
|
Психологиня Олена Здрілько розказала в інтерв’ю “Новій українській школі” про:
- особливості виникнення відчуття тривожності;
- способи переформатування негативних почуттів у позитивний результат;
- те, як упоратися зі станом невизначеності самому й допомогти знизити рівень стресу дітям;
...
Читати далі »
|
Тема вигорання педагогів, інших фахівців, дітей, батьків останнім часом переповнює мій інформаційний простір і тому я вирішила більше дізнатися про цей нерадісний тренд і поговорити з практикуючою психологинею Тетяною Гнідою, досвід якої тісно пов’язаний з цією темою як з точки зору психологічної практики, власного досвіду, так і з наукової.
Тетяна починала свій професійний шлях як шкільна психологиня, очолювала психологічну службу району, області потім захистила кандидатську, викладала
...
Читати далі »
| |