
Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та же
...
Читати далі »
|

Свято Благовіщення – одне із найбільших весняних свят. Слово "Благовіщення" означає добру, радісну звістку про те, що почалось звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. Архангел Гавриїл був посланий Богом в місто Назарет до Пресвятої Діви Марії і повідомив, що Господь обрав її бути Матір'ю Божою. Ангел з'явився в будинок праведного Іосифа, коли Марія читала Священне Писання, і сказав: "Радуйся, благодатна! Господь з тобою! Благословенна ти між жонами". Далі ангел повідомив, що Марія народить сина і має назвати його
...
Читати далі »
|

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Олексія щорічно 30 березня . 2023 року це буде четвер. Також у цей день за церковним календарем свої іменини святкують усі чоловіки, які мають ім'я Олексій. Згідно з народними переказами, 30 березня приходила справжня весна, тож у народі його ще називали Теплого Олекси.
|

Цьогорічне вшанування дня народження і смерті великого сина українського народу — це не лише вияв глибокої шани. Це ще й утвердження нашої незламності, незборимості, несхитної віри у Перемогу над звіром-супостатом.
Програма черкаських заходів до 209-ї річниці від дня народження та 162-ї річниці від дня смерті поета насичена і різноманітна.
Зра
...
Читати далі »
|

Сьогодні, у міжнародний день рідної мови, свято української мови – одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коц
...
Читати далі »
|

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
У 2022-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада.
Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законо
...
Читати далі »
|

З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої культури 9 листопада з 10-ї до 11-ї години в День української писемності та мови Українським радіо буде проводитися ХХІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Трансляція радіодиктанту відбудеться на таких платформах: радіо – Українське радіо, Радіо Культура; телебачення – UA: ПЕРШИЙ, регіональні філії; Інтернет – ютуб-канал та фейсбук-сторінки Суспіль
...
Читати далі »
|

Джерелом права будь-якої держави є Конституція. Її ще називають Основним Законом України, який закладає підґрунтя організації й діяльності держави та формування в ній громадянського суспільства. Конституція – це своєрідний суспільний договір, у якому народ визначає основні напрями розвитку та існування, гарантії прав і свобод громадян у суспільстві.
Діюча Конституція України набрала чинності з дня її ухвалення Верховною Радою України 28 червня 1996 року. Цього року ми відзначаємо 25-ту річницю Основного Закону України.
...
Читати далі »
|

Сьогодні своє професійне свято відзначать всі майстри слова і любителі словесності.
25 травня в Україні відзначається День філолога.
Свято слідує відразу після Дня слов'янської писемності. У цей день варто привітати викладачів філологічних факультетів, мовознавців, перекладачів, лінгвістів і просто цінителів рідної мови.
...
Читати далі »
|

Вишивка – невід’ємна частина українського вбрання та предметів побуту, з давніх-давен стала окрасою, справжнім брендом, який викликає зацікавленість у всьому світі. Вона пройшла крізь століття і досі не втратила своєї актуальності. Це найулюбленіший вид народного мистецтва.
Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня.
...
Читати далі »
|
|