
27 листопада на державному рівні відзначаємо 160-річчя від дня народження Ольги Кобилянської, — Комітет гуманітарної політики Творчий почерк Кобилянської відзначається поетичністю, драматизмом, глибиною зображення характерів. Роботи письменниці сповнені феміністичних ідей: жінка в її творах — освічена, прогресивна, сильна й цільна особистість. Ще однією лінією у творчості літераторки стало життя буковинського селянства, непрості реалії буття якого їй вдалося передати надзвичайно правдиво й проникл
...
Читати далі »
|

Щорічно в четверту суботу листопада вшановуємо пам’ять загиблих від Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Їх жертвами стали мільйони українців. Викачування продовольства в період запровадження продрозкладки та політики «червоного терору», примушення до покори бунтівного волелюбного люду, виснажило запаси українців. Масовий голод у південних регіонах України тривав до літа 1923 року. Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук оцінює втрати українців від надсмертності у 1921–1923 роках на
...
Читати далі »
|

Традиційний Радіодиктант національної єдності відбудеться на День української писемності та мови, який вперше відзначатиметься 27 жовтня .
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав українців з усіх куточків світу, а також усіх друзів нашої держави долучитися до написання диктанту.
...
Читати далі »
|

Повідомляємо, що Державне агентство України з питань кіно надає державну підтримку відповідно до рішення Ради з державної підтримки кінематографії №110 від 27.07.2023 щодо популяризації національного фільму «Довбуш» у зв’язку з прем’єрними показами, які відбудуться у серпні-вересні 2023 року у кінотеатрах України.
Довгоочікувана прем’єра стрічки «Довбуш» режис
...
Читати далі »
|

7 липня 1921 року народився Петро Яцик, бізнесмен, меценат та філантроп, фундатор Міжнародного благодійного фонду «Ліга українських меценатів»
Народився у селі Верхнє Синьовидне, що на Львівщині, в бідній селянській родині.
Петро був найстаршим із семи дітей Мар’яни Меленчук і Д
...
Читати далі »
|

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та же
...
Читати далі »
|

Свято Благовіщення – одне із найбільших весняних свят. Слово "Благовіщення" означає добру, радісну звістку про те, що почалось звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. Архангел Гавриїл був посланий Богом в місто Назарет до Пресвятої Діви Марії і повідомив, що Господь обрав її бути Матір'ю Божою. Ангел з'явився в будинок праведного Іосифа, коли Марія читала Священне Писання, і сказав: "Радуйся, благодатна! Господь з тобою! Благословенна ти між жонами". Далі ангел повідомив, що Марія народить сина і має назвати його
...
Читати далі »
|

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Олексія щорічно 30 березня . 2023 року це буде четвер. Також у цей день за церковним календарем свої іменини святкують усі чоловіки, які мають ім'я Олексій. Згідно з народними переказами, 30 березня приходила справжня весна, тож у народі його ще називали Теплого Олекси.
|

Цьогорічне вшанування дня народження і смерті великого сина українського народу — це не лише вияв глибокої шани. Це ще й утвердження нашої незламності, незборимості, несхитної віри у Перемогу над звіром-супостатом.
Програма черкаських заходів до 209-ї річниці від дня народження та 162-ї річниці від дня смерті поета насичена і різноманітна.
Зра
...
Читати далі »
|

Сьогодні, у міжнародний день рідної мови, свято української мови – одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коц
...
Читати далі »
|
|